Suplementy dla kobiet – które z nich warto przyjmować?

Suplementacja to skuteczny sposób na to, by wspomóc organizm na wielu płaszczyznach, wzmocnić kondycję włosów, skóry czy paznokci, czy też uzupełnić ewentualne niedobory spowodowane niepełnowartościową dietą lub zwiększonym zapotrzebowaniem. Jakie suplementy poleca się dla kobiet?

Suplementy wspierające zdrowie kobiet

Jednym z podstawowych pierwiastków wpływających na stan zdrowia i ogólną kondycję organizmu jest magnez. Magnez stabilizuje funkcje układu nerwowego, wzmacnia kości i usprawnia pracę szarych komórek. Jego niedobór może objawiać się uczuciem przewlekłego zmęczenia, drżeniem powiek lub mięśni i problemami z koncentracją. W suplementach magnez najczęściej występuje z witaminą B6.

W przypadku niedoborów mikroelementów w kobiecym organizmie (np. w okresie redukcji masy ciała) zaleca się suplementację starannie skomponowanym kompleksem witamin i minerałów. W takich preparatach znajdziemy m.in. witaminę A, witaminy z grupy B, żelazo, cynk czy selen.

Na rynku znajdziemy również specjalne suplementy przeznaczone dla kobiet w ciąży. Ich zadaniem jest m.in. wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka. Najważniejszym składnikiem w suplementacji ciężarnych jest kwas foliowy. Jego niedobór może być przyczyną powstania wad wrodzonych u płodu.

Preparaty na skórę, włosy i paznokcie

Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się suplementy na skórę, włosy i paznokcie. Szczególnie polecane są preparaty zawierające witaminy A, C i E, czyli silne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. 

Powszechne na rynku są także suplementy z biotyną, cynkiem, selenem czy ekstraktem z zielonej herbaty. Znajdziesz je na stronie vitamanature.pl. Proponowane przez markę witaminy dla kobiet to kompleksy starannie wyselekcjonowanych i dokładnie przebadanych składników. Sprawdź pełną ofertę i skomponuj własny zestaw suplementów!

admin