Nowoczesne kocie drapaki

Każdy kot kocha drapać, a umożliwiając mu to, zapewniamy mu realizację jednej z podstawowych i naturalnych potrzeb. Oczywiście nie może być mowy o drapaniu naszych mebli. Dlatego kot powinien mieć swój własny, dedykowany do tego celu drapak.

Drapak odpowiedniej wielkości dla kota

Niektóre koty uwielbiają skrajnie wysokie drapaki, inne rezygnują z nich na rzecz płaskich powierzchni. Dosłownie każdy zwierzak ma swoje preferencje, które warto wziąć pod uwagę, wybierając dla niego nowy mebel.

A co, jeśli nie wiemy, który będzie wygodniejszy, bo dopiero przygotowujemy dom na przybycie mruczka? Wówczas pierwszym wyborem zazwyczaj jest drapak w formie drzewka albo wyższej konstrukcji z domkiem i półkami. To świetne rozwiązanie, ponieważ nawet jeśli nie będzie idealne do drapania, z całą pewnością przyda się jako miejsce do odpoczynku.

Drapak z dodatkowymi zabawkami

Czasami – przynajmniej pozornie – wydaje się, że zachęcenie kota do zabawy na drapaku jest trudne. Jeśli tak, najlepszym pomysłem będzie wybór takiego, który ma przyczepioną zabawkę, na przykład kulkę na sznureczku. Z pewnością spodoba się mruczkowi, kiedy będzie mógł nie tylko odpoczywać i drapać, ale dosłownie harcować na swoim meblu.

Drapaki z drewnianymi elementami

Bardzo ciekawym i designerskim rozwiązaniem są kocie drapaki zbudowane z drewna, które oferuje sklep zoologiczny Wrocław. Są naturalne, bardzo estetyczne, a ich nowoczesny wygląd sprawia, że z całą pewnością spodobają się wielu właścicielom zwierząt. A co najważniejsze – zostały tak skonstruowane, by każdy kotek znalazł na nich miejsce dla siebie.

admin