Blat roboczy – serce każdej kuchni

Urządzając kuchenną przestrzeń, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór blatu roboczego. Właśnie ten element kuchni podlega najbardziej intensywnej eksploatacji, musi być więc odporny na liczne czynniki destrukcyjne. Co więcej, blat kuchenny stanowi dużą część aranżacji całego wnętrza, dlatego z powodzeniem może być główną dekoracją i modnym akcentem, zgodnym z obowiązującymi trendami. Jak wybrać blat kuchenny? Podpowiadamy poniżej.

Odporny blat roboczy

Wymaga się, aby blat w kuchni był przede wszystkim praktyczny i trwały, nie należy na nim oszczędzać. Czy wiesz, że kuchenna przestrzeń to wnętrze, które w całym domu remontowane jest najrzadziej? Głównie wynika to z faktu ogromnych kosztów, jakie generują takie zmiany. Widać więc wyraźnie, że nie ma tu miejsca na najmniejsze pomyłki. 

Wybierz blat z dobrej jakości materiału, blaty kuchenne Poznań mogą być wykonane z kamienia naturalnego, konglomeratu albo płyty laminowanej. Wszystkie muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, spękania, zarysowania, ścieranie, odbarwienia, działanie wody czy wysokiej temperatury. Powinny być też łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ od kuchennego wnętrza wymaga się sterylności.

Dekoracyjny blat kuchenny

Blat może stanowić główną dekorację kuchni. Świetnym wyborem będzie ten imitujący naturalny kamień albo wykonany z prawdziwego granitu. W zakresie estetyki i designu kuchni panuje zupełna dowolność, natomiast od lat hitem są blaty czarne oraz te w wersji klasycznej, czyli w tonacji brązu.

admin