Łóżka dla dwojga – z pojemnikiem, kontynentalne i na stelażu

Łóżka małżeńskie jest trudniejsze w wyborze niż łóżko jednoosobowe. W trakcie zakupów należy uwzględnić preferencje obojga użytkowników, którzy będą na nim spędzać każdą noc. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane modele łóżek dla dwojga oraz podpowiadamy jakich korzyści możesz się po nich spodziewać.

Łóżka z pojemnikiem – praktyczne i estetyczne 

Łóżko z pojemnikiem to rozwiązanie praktyczne – otrzymujesz nie tylko wygodne posłanie, ale również rozbudowaną przestrzeń do przechowywania. Możesz umieścić wewnątrz zestawy pościeli, dodatkowe poduszki lub inne wybrane akcesoria. Problematyczny może być dobór rozmiaru dla dwojga. Polecamy sięgać przede wszystkim po łóżka 120×200 z pojemnikiem lub nawet szersze. Dodatkową sprawą są tkaniny obiciowe, które mają walor nie tylko praktyczny, ale również estetyczny.

Łóżka kontynentalne – w Twojej sypialni 

Konstrukcja łóżek kontynentalnych jest wyjątkowa. Składają się z kilku warstw materacy, które gwarantują najbardziej komfortowe spanie i odpoczynek. Nawet osoby najbardziej wrażliwe na wszelkie nierówności podłoża wyśpią się smacznie na łóżkach kontynentalnych. W ich konstrukcji występuje zazwyczaj zagłówek oraz niewielkie, stylizowane nóżki. 

Łóżka na stelażu – wybór najpopularniejszy 

Łóżka na stelażach są łatwe w montażu i wytrzymałe. Mają także inne ewidentne zalety. Przestrzeń pod meblem możesz wykorzystać do przechowywania różnego łóżkowego asortymentu. Stelaże są najczęściej wykonywane z jasnych odmian drewna – wśród których najpopularniejszą jest sosna. Wykonany z niej stelaż będzie wytrzymały, solidny oraz odporny na intensywny nacisk sił fizycznych.

admin