Jakie miejsca mogą zabezpieczyć kontaktrony?

Kontaktron to niewielkie urządzenie magnetyczne, które służy do zabezpieczania budynków i znajdującego się w nich mienia. Można je zainstalować w wielu miejscach, a jego prostota działania jest dosłownie niezawodna.

Jak działa kontaktron?

Kontaktron to małe urządzenie, które można obejrzeć tutaj https://ivolta.pl/kontaktrony/18/produkty/. Składa się z dwóch elementów: czujki (czyli właśnie kontaktronu) oraz magnesu. Kiedy są złączone, nie wysyłają żadnych sygnałów do systemu alarmowego. Jeśli jednak nastąpi ich rozłączenie, natychmiast czujka powiadamia system alarmowy o otwarciu wejścia. Wówczas, jeśli alarm jest uzbrojony, rozpoczyna on interwencję zgodnie z zaplanowanym zdaniem: wysyła sms do właściciela, zawiadamia firmę ochroniarską i policję, jak również włącza alarm świetlny i dźwiękowy.

Kontaktron w domu

Jednym z miejsc, które może chronić kontaktron, jest budynek prywatny. Wówczas warto umieścić go na drzwiach i oknach: jedną część na ramie, a drugą na ościeżnicy. Takie rozwiązanie sprawia, że po uzbrojeniu alarmu, każda próba nieautoryzowanego otwarcia okna lub drzwi skończy się włączeniem systemu alarmowego.

W domu jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, kiedy często wychodzimy na dłużej i włączamy alarm, jednocześnie pozostawiając kota lub psa w pomieszczeniach. Dzięki zastosowaniu kontaktronu nigdy nie zostanie uruchomiony fałszywy alarm przez ulubieńca, co zdarza się w przypadku klasycznych czujek ruchu.

Kontaktron w budynku firmowym

Również firmę można chronić za pomocą tego urządzania. Wówczas może się ono znaleźć nie tylko na oknach i drzwiach, ale też na bramie wjazdowej albo włazach czy zabezpieczeniach nasypu. W każdym z tych miejsc zadziała na tej samej zasadzie, chroniąc wszystkie potencjalnie słabe miejsca w budynku.

admin