Lustro a wystrój wnętrz — propozycje dla 3 popularnych stylów aranżacji wnętrz

Lustra od dawien dawna służą nie tylko do przeglądania się w nich, ale także często są niezwykle ważnym elementem aranżacji wnętrz. Z tego powodu ich zakup bez wątpienia powinien być dobrze przemyślany. Dowiedz się, jakie modele sprawdzą się w mieszkaniu urządzonym w stylu glamour, industrialnym i skandynawskim.

Lustra w stylu skandynawskim

W pomieszczeniach inspirowanych stylem skandynawskim motywem przewodnim jest zazwyczaj drewno. Strzałem w dziesiątkę niemal na pewno będą zatem lustra w ramie wykonanej właśnie z tego surowca. Podczas zakupów warto zadbać o to, żeby oprawa pod względem koloru i stylu pasowała do pozostałych elementów wykonanych z drewna. Może dotyczyć to nie tylko mebli, ale także drzwi i okien.

Lustra w stylu industrialnym

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym są przede wszystkim funkcjonalne. W praktyce oznacza to, że lustro ma przede wszystkim umożliwiać domownikom sprawdzenie wyglądu. Z tego powodu mile widziane są dość minimalistyczne projekty, do których można zaliczyć lustra bez ramy ze sklepu online MKS Meble. Ponadto warto zwrócić uwagę na modele z metalowymi oprawkami czy też w niebanalnych, geometrycznych kształtach.

Lustro w stylu glamour

W przypadku aranżacji w stylu glamour lustro jest niemal obowiązkowym elementem wyposażenia. Może optycznie powiększyć pomieszczenie, co z miejsca nada mu bardziej ekskluzywnego charakteru. Ponadto lustro może być piękną dekoracją, jeśli tylko postawi się na model z ozdobną ramą. Można śmiało pozwolić sobie na nutę luksusu i sięgnąć np. po oprawę z kryształkami, misternymi ornamentami bądź złotym metalem.

admin